Dlaczego warto stosować toniki do twarzy?

Dziewczęta,

Czy wiecie, że niestosowanie toniku do twarzy to ogromny błąd? To jest kosmetyczny niezbędnik, którego nie może zabraknąć na łazienkowej półce. Dlaczego codzienne stosowanie toniku jest tak istotne? W tym wpisie poznacie odpowiedzi na te pytania, a także poznacie właściwości toniku do twarzy.

Przeczytajcie konieczne! 🙂

Tonik do twarzy – co to takiego?

Toniki pojawiły się na sklepowych półkach i w naszych codziennych rytuałach pielęgnacyjnych wtedy, gdy popularne stało się, jak Azjatki dbają o swoją skórę. To preparat oparty na wodzie i wzbogacony dodatkowymi substancjami odżywczymi, takimi jak: witaminy, oleje czy ekstrakty. To niezwykle ceniony kosmetyk, a wyróżniamy jego różne rodzaje:

● toniki nawilżające,

● toniki kojące,

● toniki oczyszczające,

● toniki ściągające.

Dany produkt przeznaczony jest do określonego typu cery. Każda z nas powinna jak najszybciej sięgnąć po tonik. To nie jest żaden zamiennik jakiegoś produktu, tylko osobny kosmetyk, który powinien być stosowany w codziennej pielęgnacji.

Właściwości pielęgnujące toniku

Być może nie wiecie, jak działa tonik do twarzy. Ja interesuję się tematem, więc chętnie Was wprowadzę i opowiem o właściwości tego cudownego kosmetyku.

Spotkałam się ze stwierdzeniami, że tonik oczyszcza twarz, tak jak robi to mleczko czy płyn micelarny. Jeszcze inni twierdzą, że toniku używają tylko osoby o wrażliwej cerze, ponieważ działa kojąco. Słyszałam też, że toniku używamy wyłącznie przed zrobieniem make-upu.

To oczywiście fałsz!

Głównym zadaniem toniku do twarzy jest przywrócenie jej prawidłowego poziomu pH. Dodatkowo oczyszcza cerę, łagodzi podrażnienia, ale to nie jest jego główne zadanie.

Czy warto stosować tonik i dlaczego?

Oczywiście, że warto. A dlaczego? Powiem Wam konkretnie i wymienię najważniejsze punkty, przez które nie można pomijać tego kosmetyku. Jest bardzo istotny, ponieważ:

1. Przywraca prawidłowy poziom pH skóry

Kwaśne pH jest dla nas naturalne, a wiele produktów, głównie tych oczyszczających, ma zasadowe pH, które zaburza naszą naturalną równowagę. Jak ją odzyskać? Oczywiście stosując tonik, który radzi sobie z tym doskonale. To jego najważniejsze zadanie.

2. Łagodzi podrażnienia i koi skórę

Tonik to twarzy zmniejsza nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, a także koi podrażnioną z powodu np. trądziku skórę. Niweluje reakcje alergiczne, pękające naczynka i tak dalej. To świetna wiadomość dla alergików i wrażliwców, których twarz po myciu jest zaczerwieniona, piecze, swędzi lub szczypie. Wystarczy przetrzeć ją łagodzącym tonikiem i pozbędziecie się nieprzyjemnego uczucia.

3. Dogłębnie oczyszcza cerę

Tonik zaliczany jest do wieloetapowego oczyszczania cery. Po dokładnym demakijażu, umyciu twarzy żelem, olejem lub mleczkiem i użyciu peelingu, to tonik jest ostatnim kosmetykiem domykającym pielęgnacyjny rytuał. Pomaga zmyć resztki zanieczyszczeń, sebum i innych pozostałości, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka.

4. Przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji

Po dokładnym oczyszczeniu sięgamy po serum, krem czy maseczkę. Przygotowanie skóry na ich przyjęcie jest niezwykle istotnym elementem. Tonik do twarzy bardzo w tym pomaga, ponieważ normalizuje pH, łagodzi podrażnienia i działa kojąco, a dzięki temu skóra jest gotowa na dalsze składniki odżywcze. Wszystko to sprawia, że pielęgnacja jest skuteczniejsza.

Mam nadzieję, że teraz wiecie, jak ważne jest stosowanie toniku. To kosmetyk, którego nie może zabraknąć w Waszej codziennej pielęgnacji. Pamiętajcie o nim, a Wasza skóra będzie oczyszczona, odżywiona i pełna witalności na dłużej.