Jak stosować odżywkę do rzęs?

Która z kobiet nie chciałby mieć zadbanych i pięknych rzęs? Zapewne wszystkie. Musisz jednak wiedzieć, że tylko prawidłowe stosowanie odżywek do rzęs zapewni takie efekty.

Jeśli nie wiesz jak je osiągnąć, przeczytaj ten artykuł i zastosuj się do poniższych wskazówek.

Krok pierwszy: demakijaż.
Niektóre kosmetyki „nie lubią”, kiedy nakłada się je na nieoczyszczoną twarz. Zmniejsza się wtedy efektywność ich działania. Podkład, krem lub inne produkty, które znajdują się pod odżywką do rzęs, sprawiają, że nie przepuszczają one aktywnych składników odżywek. Dlatego pamiętaj, by przed nałożeniem na powiekę odżywki do rzęs zawsze wykonać dokładny demakijaż. Tylko w ten sposób kosmetyk będzie odpowiednio działał. Wieczorny demakijaż powinien być obowiązkową częścią twojej toalety.
Krok drugi: aplikacja.
Kiedy usuniesz już cały makijaż, nałóż odżywkę do rzęs według zaleceń producenta. W większości przypadków aplikatorem jest cienki pędzelek, przypominający eyeliner. Sama aplikacja również podobna jest do malowania kreski eyelinerem. Kreskę odżywką do rzęs zaczyna robić się od wewnętrznego kącika oka do jego przeciwległego końca. Aplikację wykonuje się na górnej i dolnej powiece tuż przy linii rzęs. Niektóre odżywki do rzęs stosuje się tak, jak zwykłe tusze – ich aplikatory przypominają szczoteczki. Za ich pomocą można pomalować brwi, by zostały odżywione razem z rzęsami.
Krok trzeci: kuracja.
Przeciętny okres kuracji odżywkami do rzęs wynosi od dwóch do trzech miesięcy. Zazwyczaj pierwsze efekty widać już po około miesiącu. Są jednak i tacy producenci, którzy zapewniają, że ich odżywki działają po dwóch tygodniach. Po zakończonej kuracji i dla podtrzymania efektów zaleca się stosowanie odżywek do rzęs dwa lub trzy razy w tygodniu.
Najlepszą porą na działanie odżywek do rzęs (innych kosmetyków oczywiście też) jest noc. Lepiej wchłaniają się wtedy składniki aktywne, które odżywiają i wydłużają rzęsy. Niektóre odżywki do rzęs można stosować dwa razy dziennie.
Krok czwarty: systematyczność.
Podstawową zasadą, która obowiązuje podczas kuracji odżywek do rzęs, jest systematyczność. Codzienne stosowanie kosmetyku przyniesie pozytywne rezultaty. Nie jest koniecznością używanie odżywek do rzęs więcej niż raz dziennie. Nie przyspieszy to wzrostu rzęs; może natomiast przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.