Jak działają odżywki do rzęs?

Skuteczna odżywka do rzęs działa tak, jak zapewnia producent. W zależności od jej przeznaczenia i właściwości produkt taki może wydłużać, zagęszczać i pogrubiać; odżywiać, regenerować, wzmacniać i stymulować do wzrostu; nabłyszczać i uelastyczniać. Co sprawia, że odżywki do rzęs mają tak szerokie działanie? I jak w ogóle działają odżywki do rzęs?

Jak działają odżywki do rzęs?

Skuteczne działanie odżywek do rzęs możliwe jest dzięki kilku właściwościom. Do najważniejszych należą: skład, aplikator i metoda aplikacji.

Naturalny skład gwarantuje po pierwsze bezpieczeństwo, a po drugie przyspiesza osiągnięcie efektów. W odżywkach do rzęs często stosuje się między innymi aloes, allantoinę i panthenol. Wszystkie składniki wykazują podobne cechy: nawilżają, łagodzą podrażnienia, zmniejszają zaczerwienienia, regenerują podrażnioną skórę. Naturalne składniki nie wywołują alergii i podrażnień; z powodzeniem mogą stosować je osoby, które posiadają wrażliwą skórę wokół oczu lub uczulone są na inne produkty.

W osiągnięciu pozytywnych rezultatów duże znaczenie ma aplikator odżywek do rzęs. Uważa się powszechnie, że aplikator podobny do szczoteczki maskary nie wydłuża i nie odżywia w pełni rzęs. Kosmetyk zostaje rozprowadzony tylko na zewnętrznej części rzęs. Taka metoda aplikacji może okazać się skuteczna tylko wtedy, kiedy naszym celem jest dodanie blasku rzęsom. Aby składniki aktywne mogły przyspieszyć wzrost rzęs, muszą znaleźć się w mieszku włosowym oraz dostać się do cebulki rzęsy. Aplikator w postaci pędzelka zapewnia szybkie przedostanie się składników w głąb rzęsy.

Bardzo ważna jest metoda aplikacji. Na powiece górnej i dolnej maluje się cienką kreskę. Poprowadzenie aplikatora tuż przy linii rzęs zapewnia natychmiastowe przedostanie się odżywki do cebulki rzęsy. W tym momencie rozpoczyna się działanie aktywnych składników, które odżywiają, wzmacniają i aktywują rzęsy do wzrostu.

Działanie większości odżywek do rzęs jest podobne. Zazwyczaj wspomagają one wzrost, wydłużenie, pogrubienie, zagęszczenie i podkręcenie rzęs. Są również takie odżywki, które po prostu regenerują, wzmacniają i odżywiają; po zakończeniu kuracji takim produktem nie spodziewajmy się spektakularnie wydłużonych rzęs. Na rynku dostępne są także odżywki, które dodatkowo nabłyszczają i podkręcają.

Pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu stosowania odżywek do rzęs. Możemy je osiągnąć tylko wtedy, jeżeli stosujemy się do wskazówek producenta. Przeważnie zalecenia takie dotyczą systematyczności i bezpiecznego użytkowania.