Czego należy oczekiwać po odżywce do rzęs?

Nie zawsze nasze oczekiwania zgodne są z zastaną rzeczywistością. Efekt końcowy w dużej mierze różni się od zapewnień producenta. A jak rzecz ma się w przypadku odżywek do rzęs? Przeczytaj i dowiedz się, czego należy spodziewać się po odżywce do rzęs.

Odżywki do rzęs mają za zadanie poprawić stan rzęs, wzmocnić je i odżywić. Dodatkowo wydłużają, pogrubiają i dodają objętości rzęsom. W taki sposób działa wiele produktów. Trudno jest wybrać dobrą odżywkę do rzęs. Jej wybór uzależniony jest od wielu czynników. Jakie oczekiwania powinna spełniać odzywka do rzęs?

Po pierwsze, bezpieczeństwo.

Kupując odżywkę do rzęs, chcemy, żeby była ona w 100% bezpieczna. Kosmetyk nie może powodować ciężkich skutków ubocznych. Nie powinien zatem wpływać choćby w najmniejszym stopniu na ciśnienie w oku, kolor tęczówki i odbarwienie na skórze powieki. Odżywki do rzęs powinny być dostosowane tak, by mogły korzystać z nich osoby o wrażliwych oczach i delikatnej skórze wokół oczu oraz osoby, które noszą szkła kontaktowe lub okulary. Podrażnienia, zaczerwienienia, alergie i pieczenie są sygnałem, że odżywka stosowana przez nas nie spełnia warunków bezpieczeństwa.

Po drugie, sprawdź i porównaj.

Pamiętaj, że świadomy wybór odżywek do rzęs powinien być poprzedzony zgłębieniem wiedzy na ich temat. Zaciągnij opinii rodziny, koleżanek, lekarzy, kosmetyczek lub tych osób, które testowały takie produkty (forumowiczki, blogerki). Zrób własny ranking odżywek do rzęs dostępnych na rynku. Porównaj ich skład, działanie, sposób aplikacji.  Bardzo ważne są w tej kwestii testy laboratoryjne oraz badania dermatologiczne i okulistyczne. Pozytywne wyniki takich eksperymentów przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ludzi mogą w pełni potwierdzić lub obalić wiarygodność odżywek do rzęs.

Po trzecie, dobra odżywka do rzęs powinna spełniać wszystkie twoje oczekiwania.

Tak naprawdę każdy ma inne oczekiwania związane z odżywkami do rzęs. I każdy oczekiwania te określa we właściwy dla niego sposób. Stąd każda z nas powinna dobrać odżywkę według własnych potrzeb. Jeśli twoje rzęsy są krótkie, najlepiej sprawdzi się odżywka wydłużająca. Rzęsom zniszczonym na ratunek przyjdzie odżywka regenerująca. Poszukiwania tej jedynej odżywki do rzęs może trwać bardzo długo. Nie zrażajmy się jednak. Jeśli pierwszy produkt nie spełnia wszystkich oczekiwań, zamieńmy ją na inną. Nie bójmy się testować odżywek do rzęs tak, jak nie boimy się testować innych kosmetyków.

Odżywki do rzęs – działanie rzeczywiste

A jak naprawdę działają odżywki do rzęs? Aplikacja cienkim pędzelkiem sprawia, że składniki natychmiast wnikają do cebulek rzęs, wzmacniając je. Podczas kuracji, która trwa od dwóch do trzech miesięcy, rzęsy osiągają odpowiednią długość lub objętość. Uważajmy jedynie na odżywki – podróbki. Efekty ich działania mogą być opłakane w skutkach. Rzęsy wracają do swojego pierwotnego wyglądu, robią się słabe, cienie i łamliwe. Jednak podstawowym zadaniem odżywek do rzęs jest odbudowa, regeneracja i pobudzenie rzęs do wzrostu. I właśnie takie odżywki do rzęs starajmy się wybierać.