Odżywka do rzęs: pędzelek vs szczoteczka

Ile razy wyrzuciłaś kosmetyk tylko dlatego, że nie mogłaś wydobyć go z opakowania lub sprawiało  ono wiele kłopotów z otwieraniem czy też zamykaniem? Raz, kilka razy, a może więcej? Prosta aplikacja to podstawa pozytywnej oceny produktu i powrócenia do niego w przyszłości. W przypadku odżywek do rzęs dużą rolę gra aplikator i buteleczka. Wybrać zatem pędzelek czy szczoteczkę?

Pędzelek w odżywce do rzęs.

W większości odżywek do rzęs aplikator stanowi sylikonowy pędzelek. Jest on mały, cienki i spiczasto zakończony. Przypomina pędzelek eyelinera. Kobiety, które umieją rysować kreskę na górnej i dolnej powiece, nie będą miały żadnych problemów, żeby przeprowadzić taka aplikację. W niekomfortowej sytuacji mogą znaleźć się te osoby, które nigdy dotąd nie korzystały z tego typu produktów. Najprostszym rozwiązaniem jest systematyczne ćwiczenie. Uważać trzeba jedynie, by odżywka nie przedostała się do oka – może to skutkować pieczeniem i zaczerwienieniem skóry lub gałki ocznej. Trudności w użytkowaniu może przysporzyć zbyt krótkie włosie pędzelka i niewygodny trzonek aplikatora. Zarówno i pierwszym, jak i w drugim przypadku aplikacja zostaje utrudniona do tego stopnia, że trzeba ponawiać nakładanie odżywki do rzęs lub uważać by trzonkiem nie urazić oczu i powiek.

Szczoteczka w odżywce do rzęs.

Niektóre odżywki do rzęs zamiast pędzelka posiadają szczoteczkę, która jest identyczna ze szczoteczkami tuszy do rzęs. Tożsama jest również aplikacja: rzęs rozczesuje się szczoteczką i pokrywa równomiernie odżywką. Oprócz rzęs, odżywką pokryć można brwi. Taki sposób aplikacji nie powinien być kłopotliwy. Każda miłośniczka makijażu umie przecież tuszować rzęsy. Teraz będzie je musiała „pomalować” bezbarwną odżywką do rzęs. Kobiety, które stosowały takie aplikatory, podzieliły się na zwolenniczki i przeciwniczki szczoteczki. Pierwsze twierdzą, że jest to szybki i łatwy sposób aplikacji; można zastosować metody, które wykorzystuje się podczas tuszowania rzęs, a odżywkę do rzęs nadaje się jako baza pod tusz. Przeciwniczki natomiast uważają, że taki kosmetyk nie przynosi żadnych efektów, ponieważ nie przenika do mieszków włosowych i składniki nie wpływają na stan rzęs. Odżywki do rzęs ze szczoteczką nadają się jedynie do nabłyszczania rzęs.

Pędzelek czy szczoteczka: podsumowanie.

Odżywki do rzęs, które posiadają pędzelek mają tę zaletę, że bardzo łatwo aplikuje się je na powiece. Jednak nie dla każdego będzie to dogodna metoda. Kobietom, które nigdy nie korzystały z pędzelka, poleca się szczoteczki. Ich stosowanie jest podobne do działania szczoteczek z tuszy do rzęs. Można się jedynie zastanawiać, czy takie odżywki do rzęs rzeczywiście działają.