Odżywka do rzęs dla każdego.

Odżywka do rzęs to kosmetyk uniwersalny. Przypadnie do gustu wielu osobom: kobietom, mężczyznom, osobom z wrażliwymi oczami oraz tym, którą chcą po prostu ładnie wyglądać.

Coraz więcej słyszy się o kosmetykach dla mężczyzn. A czy istnieje taki kosmetyk dla kobiet, którego używać mogą również przedstawiciele płci brzydkiej? Tak, jest to odżywka do rzęs. Obecnie nie tylko panie dbają o swój wygląd. Oprócz pianki do golenia mężczyźni korzystają z kremów nawilżających, kremów pod oczy, a nawet podkładów. Owszem, odżywka do rzęs dla panów może być szokującym pomysłem, ponieważ kosmetyk ten przeznaczony jest przeważnie dla pań. To właśnie one chcą zachwycać spojrzeniem i posiadać naturalnie długie rzęsy. Jednak panowie nie pozostają w tyle. Ci, którzy stracili rzęsy w wyniku chorób lub przebytych terapii klinicznych, mogą używać odżywek do rzęs.

Na pewno osiągną podobne rezultaty co kobiety.

Podstawowe działanie odżywek do rzęs skupia się wokół wydłużenia, zagęszczenia, zwiększenia objętości, przyciemnienia, wzmocnienia i odżywienia. Toteż produkt mogą stosować te osoby, które chcą poprawić kondycję swoich rzęs i pobudzić je do wzrostu.

O bezpieczeństwie odżywek do rzęs najlepiej świadczą badania kliniczne (dermatologiczne i okulistyczne) oraz testy konsumenckie. Pewność tych kosmetyków gwarantują również naturalne składniki. Osoby, które noszą szkła kontaktowe lub okulary, a także te, które mają wadę wzroku, nie muszą obawiać się o swoje zdrowie. Odżywki do rzęs nie wpływają negatywnie na aparat wzrokowy. Pamiętać trzeba jedynie o prawidłowej aplikacji. Przed nałożeniem kosmetyku należy wyjąć soczewki i odczekać 15 minut, by ponownie je włożyć.

Odżywki do rzęs są na tyle bezpieczne, że mogą stosować je osoby po przebytej chemioterapii. Oczywiście, przed rozpoczęciem kuracji konieczna jest wizyta u lekarza. Jednak tylko niektóre odżywki do rzęs dedykowane są byłym pacjentom. Informacji o przeznaczeniu takiego produktu należy szukać w ulotce.

W składach odżywek do rzęs często występują takie substancje, które nawilżają i regenerują. Należą do nich między innym: aloes, allantoina i panthenol. Ich zadaniem jest ochrona wrażliwej skóry wokół oczu i delikatnej skóry powiek. Niwelują ewentualne podrażnienia i zapobiegają alergiom.

Przed rozpoczęciem kuracji odżywką do rzęs trzeba zapoznać się z ulotką. Znajdują się w niej informacje dotyczące przeciwwskazań. Zalicza się do nich: ciążę, karmienie piersią, niepełnoletność. Z niektórych odżywek do rzęs nie mogą korzystać osoby po chemioterapii.