Moje sekrety gładkiej skóry. Jak stosować krem do depilacji?

krem-do-depilacji

Cześć dziewczyny,

ostatnio trochę odpuściłam temat pielęgnacji włosów, a zainteresowałam się różnymi metodami ich usuwania. Rzecz jasna tym razem nie chodzi o włosy na głowie! Na razie nie planuję zmienić bujnej czupryny na łysinkę xD Aktualnie testuję różne metody depilacji nóg. W dzisiejszym wpisie opowiem o tym, czy depilacja kremem jej skuteczna. Jesteście ciekawe?

Kremy do depilacji są popularne, ponieważ ich stosowanie jest proste i bezpieczne. W odróżnieniu od innych metod usuwanie zbędnego owłosienia kremem nie jest obarczone żadnym ryzykiem. Nie uszkodzimy sobie skóry, nie będziemy piszczeć z bólu i nie będziemy mieć za jakiś czas wrastających włosków. Kremy do depilacji są niemal tak popularne, co depilatory elektryczne lub plastry z woskiem, ponieważ można stosować je na wszystkie partie ciała. Dodatkowo pielęgnują, pozwalając się cieszyć piękną i gładką skórą przez długi czas.

Jak działa krem do depilacji?

To jedna z chemicznych metod depilacji. To oznacza, że każdy dobry krem do depilacji zawiera związki chemiczne (pochodne kwasów), które są w stanie rozpuszczać włosy. A właściwie to keratynę, z której te włosy są zbudowane. Krem do depilacji zazwyczaj opiera swoje działanie na dwóch związkach – tioglikolanach sodu oraz wapnia. Jakkolwiek niezrozumiałe by to brzmiało. Mówiąc prościej te dwa składniki rozpuszczają keratynę, czyli usuwają włoski w całości. Mogą wnikać w skórę, dlatego usunięta zostanie nie tylko zewnętrzna, ale również podskórna część włosów. W efekcie odrastają one dużo wolniej i dłużej możemy cieszyć się gładką skórą. Co ważne, nie ma obaw, że taki krem zaburzy pracę innych elementów w naszej skórze np. gruczołów potowych – dostępne na rynku produkty są dokładnie sprawdzane pod tym kątem.

Ze względu na to, że substancje aktywne rozpuszczające włosy są dość silne, producenci wzbogacają kremy do depilacji o dodatkowe substancje minimalizujące podrażnienia. Najczęściej są to składniki łagodzące i nawilżające, takie jak: gliceryna, wyciąg z aloesu lub rumianku, mocznik albo płynna parafina. Dzięki temu mamy dodatkowe zalety kremów do depilacji:

– skuteczne nawilżenie skóry,
– zmiękczenie naskórka,
– brak uczucia suchości i szorstkości.

Warto spróbować, prawda? Wystarczy wybrać odpowiedni krem do depilacji.

Jaki krem do depilacji wybrać?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego kremu do depilacji, zwróćmy uwagę na kilka ważnych aspektów. Musicie wiedzieć, że to mimo wszystko silny środek, dlatego dobrany nieodpowiednio może podrażnić skórę. Uważajcie, jeśli macie skórę wrażliwą!

Informacje, które warto sprawdzić, zanim wybierzemy krem do depilacji:

– do jakiego typu skóry jest przeznaczony?
– do depilacji jakiej partii ciała go stworzono?
– jaki jest czas aplikacji / szybkość działania?
– jaki jest sposób użycia danego kremu?

Na rynku dostępne są różne kremy do depilacji. Po pierwsze ich składniki oraz „moc” dostosowane są do typu skóry (suchej, tłustej, wrażliwej) oraz partii ciała (do nóg, pach, twarzy, okolic bikini). Jeśli zależy nam na czasie, szukajmy kremów ekspresowych, które działają już po ok. 3 minutach. Jeśli jednak wolimy poczekać dłużej dla perfekcyjnego efektu, wybierzmy te tradycyjne, które trzeba przytrzymać na skórze 10-15 minut. Krem do depilacji możemy dopasować także pod kątem najwygodniejszego dla nas sposobu aplikacji (pod prysznic lub po myciu) oraz formy (krem, żel, pianka). Prawda, że wybór jest zaskakująco duży?

Jak stosować krem do depilacji?

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na opakowaniu konkretnego produktu, więc polecam tam zajrzeć. Na szczęście producenci opisują cały proces krok po kroku, więc depilacja kremem nie powinna być wielkim problemem. Mimo że robiłam to już wielokrotnie, zawsze sięgam po ulotkę – dla pewności.

Ważne! Przed użyciem wykonaj próbę uczuleniową. Dwa dni przed nałóż odrobinę kremu na nadgarstek i obserwuj, czy nie zachodzą żadne zmiany. Jeśli nie ma reakcji uczuleniowej, możesz wykonać depilację. Kremy do depilacji nie są zalecane kobietom w ciąży, alergikom i osobom o bardzo wrażliwej skórze.

Depilacja kremem krok po kroku:

1. Nanieś grubą porcję preparatu na skórę (nie wcieraj).
2. Odczekaj zalecany przez producenta czas (nie dłużej niż kwadrans).
3. Zbierz krem z włoskami ze skóry za pomocą szpatułki (kierunek nieistotny).
4. Umyj wydepilowaną skórę letnią wodą bez mydła.
5. Nałóż na skórę balsam opóźniający odrastanie włosków lub nawilżający.

Moje odczucia:

Jak na razie – to mój ulubiony sposób depilacji! 🙂 Zabieg wykonuje się szybko i niemal tak samo jak z użyciem maszynki, bo szpatułką posługuje się w podobny sposób. Z tą różnicą, że golenie maszynką dużo bardziej podrażnia skórę, podczas gdy dobrze dopasowany krem do depilacji ma łagodzące i nawilżające składniki. Rozpuszcza nawet najmniejszy meszek, dlatego uczucie gładkości jest nie do porównania. Efekt utrzymuje się około 2-3 tygodni [w moim przypadku]. Moim zdaniem warto spróbować tej metody.