Moje ulubione gadżety do pielęgnacji skóry i włosów: Wet Brush-Pro, Donegal, Kryolan, Elit

skora.jpg

Cześć!

Każda dziewczyna ma swoje sekretne sztuczki na szybką pielęgnację skóry i włosów. Może to być stosowanie dzień w dzień drogich kosmetyków, regularne wizyty u salonie SPA lub samodzielne robienie produktów. Moją tajemnicą jest używanie kilku gadżetów, które w połączeniu z dalszą pielęgnacją lub makijażem dają niesamowity efekt. Jakich akcesoriów używam?

Szczotka do włosów Wet Brush-Pro

Podobno jest lepsza od Tangle Teezer, bo z łatwością rozczesuje wilgotne pasemka. Przy tym nie szarpie i nie wyrywa włosów, a do tego nie ma mowy o podrażnieniu skóry głowy. Wet Brush-Pro ma miękkie wypustki, które poradzą sobie nawet z bardzo splątanymi kosmykami. Szczotka jest łatwa do czyszczenia, a materiał, z którego ją zrobiono, nie wywołuje żadnych alergii. Mój gadżet do rozczesywania włosów kosztuje bardzo mało i jest niewielki (często zabieram go do pracy).

Kosmetyczne akcesoria marki Donegal

Od marki Donegal mam kilka gadżetów do pielęgnacji skóry. Najważniejszymi z nich są płatek do mycia twarzy i pęsetka do regulacji brwi. Płatek ma krótkie wypustki, które umożliwiają mycie, masowanie i peeling skóry twarzy, a także czyszczenie pędzli do makijażu. Świetnie nadaje się także do zmywania maseczek. Jest doskonały do każdego rodzaju skóry, a do tego kosztuje kilka groszy. Drugi z gadżetów marki Donegal, pęsetka, zawsze pomaga mi w regulowaniu brwi i zrobieniu precyzyjnego makijażu oczu. Ma skośnie ścięte końce, dzięki czemu z łatwością usuwa nawet najmniejsze włoski.

Gąbki do makijażu marki Kryolan

Myślę, że markę Kryolan zna większość z was. Jej kosmetyki przeznaczone są do makijażu artystycznego i scenicznego, lecz przydadzą się każdej z nas. Z gąbeczkami od Kryolan jest podobnie. Świetnie rozprowadzają podkład i inne płynne kosmetyki. Są miękkie, mają niewielkie pory i trójkątny kształt, dzięki czemu rozcierają produkty nawet w kącikach oczu i ust oraz przy skrzydełkach nosa. Przeznaczone są do każdego typu cery. Nie zawierają lateksu i są jednorazowego użytku – z tych powodów polecane są do skóry wrażliwej.

Elit zalotka do rzęs

To gadżet niezastąpiony w makijażu rzęs. Podkręca i utrwala efekt powiększonych oczu. Kosztuje grosze i jest dostępna w każdej drogerii. Jeśli chcę, żeby podkręcone rzęsy utrzymały się przez cały dzień, zalotkę podgrzewam suszarką. I bardzo ważna rada na koniec: rzęsy maluje się dopiero po użyciu zalotki.