Mediqskin Plus na trądzik – czy to najlepszy kosmetyk do pielęgnacji cery?

mediqskin-plus

Cześć dziewczyny!

Chyba odkryłam jeden z najlepszych kosmetyków do cery trądzikowej. To Mediqskin Plus, żel punktowy do zwalczania niedoskonałości i zmarszczek. Dlaczego jest tak skuteczny, jakie jest jego działanie i co zawiera? Przeczytacie w tym wpisie. Serdecznie zapraszam.

Mediqskin Plus – co to właściwie jest?

Ten żel punktowy przeznaczony jest do pielęgnacji cery trądzikowej. Mogą używać go osoby powyżej 14 roku życia. Dlaczego? Bo kosmetyk ma dodatkowe działanie w postaci wygładzania zmarszczek. Dostępny jest w aptekach lub sieci; bardzo trudno kupić go w drogeriach lub sklepach stacjonarnych specjalizujących się w sprzedaży kosmetyków. Mediqskin Plus jest dermokosmetykiem, a mówiąc dokładniej – wyrobem medycznym z bardzo silnie działającymi składnikami.

Co zawiera Mediqskin Plus?

W kosmetyku znajdziemy silne substancje lecznicze. Są to kwas retinowy, klindamycyna i kwas glikolowy, a także składniki pomocnicze. Pierwszy z nich kojarzy się wam zapewne z pochodną witaminy A i retinolem. Jednak w tym produkcie kwas retinowy to 100% substancja aktywna, która nieodpowiednio zastosowana może wywołać podrażnienia. Podobnie jak kwas glikolowy ma działanie złuszczające, oczyszczające i wygładzające. Drugi ze składników, klindamycyna, jest antybiotykiem, który zapewnia skórze właściwą florę bakteryjną i pomaga w leczeniu trądziku.

Jak stosować Mediqskin Plus?

Jeżeli zdecydujecie się zastosować Mediqskin Plus, to musicie postępować według instrukcji, którą podam poniżej. Wskazówki używania kosmetyku znajdziecie także na opakowaniu. Na czas kuracji należy zmniejszyć liczbę używanych kosmetyków i ograniczyć pielęgnację, którą stosowałyście do tej pory. Bardzo ważne jest, żeby odstawić wszystkie kosmetyki złuszczające. Zastosowane wraz z Mediqskin Plus mogą wywołać poważne podrażnienia. Najlepszym rozwiązaniem będzie używanie delikatnych olejków i pianek do demakijażu. Pamiętajcie też, że żel na trądzik nakłada się 20 minut po zmyciu makijażu na suchą cerę. Zaaplikowanie kosmetyku na wilgotną cerę może spowodować uczucie ściągnięcia – tak działa kwas glikolowy w połączeniu z wodą. Mediqskin Plus nakłada się punktowo na chorobowo zmienione miejsca. Potem nie wolno używać już innych produktów, nawet tych działających bardzo delikatnie. Przez kilka minut po aplikacji żelu odczuwalne jest pieczenie. To normalna reakcja na produkt; oznacza, że Mediqskin Plus zaczął działać. Kosmetyk przeznaczony jest do stosowania na noc. Rankiem trzeba zmyć go z twarzy oraz zastosować krem nawilżający i filtr SPF 30. Żel nie nadaje się do używania rano, ani pod makijaż – podczas kuracji mogą pojawiać się suche skórki.

Zainteresowane? Jeśli tak, to warto wypróbować Mediqskin Plus. Pamiętajcie tylko, żeby trzymać się instrukcji stosowania.