#14 Odżywka do rzęs Latisse

latisse

Latisse wydłuża rzęsy i sprawia, że stają się grubsze i gęściejsze. Mimo że jest trudno dostępny, wiele osób go stosuje. U jednych efekt jest natychmiastowy, pozostali natomiast na rezultaty muszą poczekać.

Latisse zamknięty jest w małej buteleczce z korkiem. Dozownik umożliwia aplikowanie kilku kropel, które za pomocą pędzelka nanosi się na linię rzęs górnej powieki. Na powiekę dolną produkt przedostaje się podczas snu. Aplikację należy przeprowadzać co wieczór na oczyszczoną i osuszoną skórę powiek. Nie wolno pozostawić żadnych resztek makijażu – Latisse nie mógłby działać w 100%.

Podczas kuracji wystąpić mogą efekty uboczne związane ze stosowaniem Latisse. Należą do nich między innymi: zaczerwienione oczy, powieki uwrażliwione na dotyk, opuchnięcia pod oczami, pęknięte naczynia krwionośne. Podrażnienia po kilku dniach ustępują; w przeciwnym wypadku należy skonsultować się z lekarzem, przerwać kurację, a dla złagodzenia objawów można stosować rumiankowe okłady.

Latisse wystarczy aplikować raz dziennie – wieczorem.

Nie ma potrzeby używania produktu częściej. Dlaczego? Jedna buteleczka wystarcza na około dwa miesiące przy stosowaniu rano i wieczorem po jednej kropli na linię rzęs. Ponadto wykonywanie większej ilości aplikacji mogłoby podnieść ryzyko wystąpienia podrażnień.

Latisse ma na celu wydłużyć rzęsy i zagęścić je. Pierwsze rezultaty pojawiają się po około trzech tygodniach. Rzęsy są dłuższe o prawie połowę. Niestety po zakończonej kuracji wydłużone rzęsy wypadają, a pozostałe powracają do pierwotnego wyglądu.

Plusy:

  • wygodne dozowanie
  • wydłuża i zagęszcza

Minusy:

  • podrażnia
  • efekty kuracji szybko zanikają
  • mało wydajny