Kwas hialuronowy: zastosowanie i właściwości

Dziewczyny!

Tyle słyszy się o odmładzających właściwościach kwasu hialuronowego. Ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, a wstrzykiwanie w twarz czy usta to najpopularniejszy zabieg. Jakie są jego właściwości?  

To substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Znajduje się w płynach ustrojowych, tkance łącznej, mazi stawowej czy ciele szklistym oka, a także buduje naczynia krwionośne. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody. Wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza, dlatego musimy uzupełniać jego niedobory.

Funkcje i zastosowanie kwasu hialuronowego

Wraz z kolagenem stanowi główny składnik skóry. Za co odpowiada? Przede wszystkim:

– za prawidłowy poziom nawilżenia skóry,

– za sprężystość chrząstki stawowej,

– za odpowiednią strukturę ciałka szklistego oka,

– za regenerację ran, oparzeń i problemów skórnych.

Ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie. A wszystko dlatego, że jest zgodny z budową naszego organizmu, więc ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych jest niewielkie. Po prostu dobrze go tolerujemy 🙂 Wykorzystywany jest w medycynie estetycznej, dermatologii, ginekologii, okulistyce.

To składnik kremów anti-aging, a w gabinetach medycyny estetyczniej wstrzykuje się kwas w głąb naskórka. Preparaty z kwasem hialuronowym wypełniają zmarszczki i bruzdy. Takie zabiegi mają mnóstwo zwolenników i ja również zaliczam się do tego grona. Warto, aby wybrać porządny gabinet i osobę, która się w tym specjalizuje.

Preparat ten bardzo rzadko powoduje alergie, jednak możliwe efekty uboczne to np. tkliwość, siniak, rumień czy niewielki obrzęk, który szybko znika. Te zabiegi nie są skomplikowane.

Jak wyglądał mój zabieg kwasem hialuronowym?

Do sedna… najpierw profesjonalistka nałożyła na moją twarz znieczulający preparat w kremowej formie. Następnie wstrzyknęła w głąb naskórka preparat z kwasem hialuronowym. Można podawać go na wiele sposobów, np. wzdłuż linii zmarszczek, tak jak w moim przypadku.

To zabieg, który przywrócił mojej skórze jędrność i sprężystość. Efekty widoczne są po 2 tygodniach. Akcja trwa około 1 godziny, a efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Czas zależy przede wszystkim od genetyki, trybu życia czy diety.

Kwasem hialuronowym można zmienić kształt nosa, powiększyć usta i biust, wypełnić zmarszczki (na to się zdecydowałam), poprawić linię żuchwy czy wymodelować policzki. Wypełnianie zmarszczek cieszy się największym zainteresowaniem, ponieważ to bezbolesny zabieg, a efekty są bardzo naturalne. Można go bez obaw powtarzać.

Jeżeli macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach. Pozdrawiam!