Jak pielęgnuję cienkie włosy? Domowe, sprawdzone metody

Witajcie, dziewczęta!

Mam cienkie włosy, które są naprawdę trudne w stylizacji. To zawsze przysparza mi wiele problemów, a jak już się uda, to i tak fryzura psuje się po kilku godzinach. Wyjątkowo ciężko unieść je u nasady. Dlatego metodami prób i błędów usiłowałam się nauczyć, jak o nie dbać i je wzmocnić. Zapraszam na wpis!

Cienkie włosy – jak o nie dbać?

Myślałam, że to graniczy z cudem. Poznałam jednak kilka metod, które pomogły mi zadbać o pasma i teraz wcale nie wyglądają tak źle, jak wcześniej.

Podstawową zasadą jest nieobciążanie włosów, ponieważ wtedy staną się jeszcze cięższe. Ciężkie włosy wyglądają na mniej puszyste i oklapnięte. Należy nieustannie je odżywiać, jednak w tym celu używam wyłącznie lekkiej, delikatnej odżywki, aby moje włosy były w stanie ją udźwignąć. Nigdy nie rezygnujemy z odżywek, ponieważ kosmyki potrzebują tego po każdym myciu. Inaczej nie uzyskają odpowiedniego nawilżenia i staną się jeszcze bardziej płaskie.

Zaopatrzyłam się w szampon przeznaczony do cienkich włosów. W drogeriach kosmetycznych znajdziecie multum produktów, których zadaniem jest zwiększenie objętości. I to naprawdę działa, bo pasma są pogrubione, łatwe w modelowaniu i nie wyglądają na przetłuszczone. Oczywiście nie muszę przypominać, że zawsze zwracamy uwagę na skład danego kosmetyku? : )

Jaką odżywkę wybrać? Tę do spłukiwania, ponieważ bez spłukiwania są obciążające dla cienkich pasm. Widać znaczną różnicę, kiedy użyjemy odżywki po myciu, a kiedy całkowicie ją pominiemy. Bez odżywki moje cienkie włosy są oklapnięte, kruche, z rozdwojonymi końcówkami. Po prostu nigdy o tym nie zapominamy!

Jeżeli jesteście zwolenniczkami odżywek bez spłukiwania, postawcie na naturalne, zimnotłoczone, nierafinowane olejki, dzięki którym włosy staną się błyszczące, przyjemne w dotyku i zabezpieczone przed promieniowaniem UVA/UVB.

Mamy ciężkie włosy – to już ustalone. Czy to oznacza, że nie możemy ich olejować? Wręcz przeciwnie. Dobieramy olejek do typu i rodzaju naszych pasm i odżywiamy kosmyki naturalnym olejkiem. Taka cotygodniowa kuracja sprawdza się świetnie i wcale nie przeciąża włosów. O ile, tak jak wspomniałam, dobrze dobierzemy olej.

Słyszałyście o piankach do włosów zwiększających objętość? Na pewno! To jedne z moich ulubionych kosmetyków. Kiedy użyję pianki tuż przed suszeniem, zdecydowanie łatwiej je wystylizować. Ważne, aby robić to przed suszeniem, bo inaczej włosy staną się sztywne.

To moje sposoby na cienkie włosy. Naprawdę działają! Wystarczy wyrobić sobie kilka odpowiednich nawyków i dobierać produkty dostosowane do naszych potrzeb. Tylko wtedy pielęgnacja będzie skuteczna i przyniesie efekty. Powodzenia!